Akbank - Hiring Challenge Yarışması Başladı (27.01.2022)

Son Güncelleme : 27 Ocak 2022 16:01
Akbank - Hiring Challenge Yarışması Başladı (27.01.2022)

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı 1 Milyon İstihdam Projesi kapsamında AKBANK iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan Developer Hiring Challenge yarışması için son gün 6 Şubat Pazar

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı 1 Milyon İstihdam Projesi ve AKBANK iş birliğiyle gerçekleştirilecek Developer Hiring Challenge ile istihdam imkanına sahip olabilirsiniz.

Yeni Takım Arkadaşları Arıyoruz!

Akbank ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada "Akbank, teknolojinin hızla geliştiği ve müşterilerin taleplerinin daha da arttığı günümüz koşullarında, müşterilerin ihtiyaçlarını zaman ve mekan sınırlaması olmadan karşılayarak aynı zamanda yeni teknolojilerin sektöre ve Türkiye’ye gelmesine de öncülük etmeye devam ediyor. 

Akbank, Bilgi Teknolojileri ekiplerine, Full Stack Yazılım Uzmanı ve Mobil Yazılım Uzmanı yeni takım arkadaşlarını arıyor!". denildi. 

Yarışma Formatı

Yarışma 5 Şubat Cumartesi 09:00 ile 6 Şubat Pazar 23:59 aralığında aktif olacaktır. 

Aşağıdaki tech stack’lerden dilediğini seçerek testi çözebilirsin:

 • Java
 • .NET
 • JavaScript
 • React
 • Swift
 • Kotlin
 • React Native

Süre: 2 Saat 

Gereklilikler

 • 0-3 yıl deneyim
 • En geç 02/2022 itibariyle mezun olmuş olmak
 • Coderspace'e kayıtlı olduğunuz e-posta adresiyle 1 Milyon İstihdam projesine https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ adresinden kaydolarak özgeçmiş doldurmuş olmak. (Halihazırda 1 Milyon İstihdam Sistemine bu sistemdeki e-posta adresinden farklı bir adresle kayıtlı olan adaylar 1 Milyon İstihdam Projesinde kullandığı e-posta adresini başvuru aşamasında kayıtların doğrulanması için beyan edebilecektir.)
 • Yarışma Kazanımları
 • Yarışma sonucunda Akbank BT yazılım ekibine katılma şansı yakalayabilirsin!
 • Akbank BT yazılım ekibine katılma şansı bulamasan bile Coderspace olarak başarını profilinle eşleştirerek sana en uygun iş fırsatlarını seninle buluşturabiliriz!
 • Test Yönlendirmeleri
 • Yarışma süresi 2 saattir.
 • Lütfen başladıktan sonra bölünmeyeceğinizden emin olun çünkü zaman sayacı durdurulamamaktadır.
 • Stabil bir internet bağlantınız olduğundan emin olunuz.
 • Başlamadan önce birkaç dakikanızı ayırarak deneme testini çözmenizi öneririz.

Deneme testine buradan ulaşabilirsiniz.

1milyonistihdam Projesi hakkında

Hızla gelişen Bilgi Teknolojileri, ülkeleri toplumsal dönüşüme uğratarak, ekonomideki tüm endüstrileri etkilemesiyle birlikte çağın en büyük rekabet alanı olmuştur. Bilgi teknolojilerinin her alanda çok daha fazla kullanılmasından kaynaklı olarak şirketlerin bu alandaki yetişmiş insan gücüne ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Ülke olarak bu alandaki insan gücümüz istenilen seviyede olmadığından, birçok şirket bilgi teknolojilerindeki ihtiyaçlarını yurt dışından karşılamaya başlamıştır. Aynı zamanda sınırlı sayıda bilgi teknolojileri çalışanı olması sebebiyle bu alanda çalışan kişiler, bir projede birçok rolü aynı anda üstlenmek durumunda kalmaktadır. Bu durum, çalışanlar açısından hem çok yorucu hem de işin kalitesini düşüren bir sorun haline gelmektedir. Tüm bu sebepler, 1 Milyon İstihdam Projesinin yapılma ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. 2023 yılına kadar Bilgi Teknolojileri alanında 1 milyon vatandaşın yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda kamuda ve özel sektörde, Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyen vatandaşların özgeçmişlerinin oluşturulması kapsamında “1 Milyon İstihdam” projesi geliştirilmiştir. Proje, sektörün bilgi teknolojileri personeli ihtiyacına büyük oranda karşılık verecek bir çalışma olarak tasarlanmıştır. Bu kapsam dâhilinde kişilerin öz geçmişlerinin dijital ortamda iş verenlerin erişimine açık olması amaçlanmaktadır. Proje kapsamında, bir başka uygulama olan BTK Akademi platformu da bilgi teknolojileri alanında online eğitim hizmeti sunmaktadır. Bu uygulamaya kullanıcılar 1 Milyon İstihdam sistemi veya e-devlet sistemiyle ile giriş yapıp, sistemde yüklü olan derslere kaydolduktan sonra, eğitimleri takip edebileceklerdir. BTK Akademi ve 1 Milyon İstihdam Sistemi arasındaki entegrasyon sayesinde kullanıcıların BTK Akademi üzerinden aldıkları eğitimlerin ve kazandıkları yetkinliklerin 1 Milyon İstihdam sistemi içerisindeki özgeçmişlerine yansıtılması sağlanacaktır. Türkiye’nin bilgi teknolojileri alanındaki ilk ve tek “eğitim-istihdam” platformu olarak hayata geçirilen 1 Milyon İstihdam Projesi, BTK Akademi online eğitim platformu entegrasyonu ile ücretsiz online eğitim imkanlarını kariyer sahibi olmak isteyen kullanıcılarına sunmaya devam etmektedir.

Kaynak: https://coderspace.io/etkinlikler/akbank-developer-hiring-challenge/ https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr

 

Haber Merkezi

Kaynak : kaleninsesi.com
Etiketler: akbank,Hiring Challenge,hmb,1milyonistihdam,Coderpace,developer,personel alımı

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler