ÇANAKKALE’YE OTOBAN

04 Nisan 2016 09:07
ÇANAKKALE’YE OTOBAN

ÇANAKKALE’YE OTOBAN

CHP  Ayvacık İlçe Başkanlığı, yeni hizmet binasına taşınmış.Nihat Tangör Caddesi'ndeki yeni binasının açılışını da CHP  Çanakkale milletvekilleri  Muharrem Erkek ve  Bülent Öz, ilçe ve belde belediye başkanları birlikte yapmışlar.

Hey gidi CHP hey.

Nerelerden nereye.

KOPYA YOK BAŞKAN

MHP  Çanakkale İl Başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da görev yapan asker ve polislere gönderilmek üzere 'mektup' kampanyası başlatmış. Müjdeyi de MHP  Çanakkale İl Başkanı  Hakan Pınar vermiş, Kampanyanın teması da 'Şehitler Diyarı  Çanakkale'den Kahramanlara Mektup.'

Güneydoğu’da terörlü mücadeleyi siyasallaştırmamak lazım lakin, insan kendini tutamıyor. MHP’nin kampanyası bana iki ay önce; Ak Partili Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun polis ve askerlere gönderdiği kutsal emanetler içersinde yer alan mektupları hatırlattı. Sanki MHP, Ak Partili başkandan kopya çekmiş gibi geldi. Oysa, moral motivasyon adına çok daha farklı kampanya geliştirilebilirdi ve proje tamamen MHP Çanakkale İl Başkanlığına ait olabilirdi.

Sayın Pınar bakalım ne cevap gelecek bu eleştirimize.

Gerisine cevap geldikten sonra devam ederiz nasıl olsa.

ÇANAKKALE’YE OTOBAN

İstimlak yapılıyor, yetkililerden gerekli destek veriliyormuş. Eğer gerçekleşirse Çanakkale, belki de Türkiye’nin ilk özel sermaye tarafından yaptırılan otobanı olacak. Devletin kasasına tek kuruş maliyet getirmeyecek bir yatırım (!) ancak otoban için yapılacak masraf vergiden mi düşülecek (demirbaş v.s), işte orayı bilmiyoruz. Yolun kuruluş güzergahı Biga’dan başlayıp Çanakkale istikametine, Marmara’nın kıyısına doğru bir fabrika olduğu yönünde söylentiler dolaşıyor.

Ne var? Fena mı yani? Millet olarak cebimizden beş kuruş çıkmayacak. Memleket gönüllüsü insan çıkmış, adı; otoban veya yol, ne fark eder. Yatırım yapıyor. Yarış arabası getirip ralli olarak kullanacak hali yok ya. Bırakalım yapsın diye düşünebilir herkes.

Ancak ben biraz kuşkuyla, şüphecilikten kaynaklı farklı bakıyorum söz konusu yol veya otobana. Vatandaşa istimlak bedeli bile ödenmeye başlanan verimli arazilerin bir gün ağır metal cüruflarla doldurulması endişesi taşıyorum. Öyle, böyle endişe değil., Asbest gibi bir takım sökümlerden elde edilen hurda malzemelerin yakımı ile ortaya çıkan cürufların asfalt yolun altına serme malzeme olarak kullanılacağı yönünde kaygılar taşıyorum.

Belki içinizden birileri çıkıp sorabilir, ‘Ne olacak yani’ gibisinden. Peşinen söyleyeyim de.

Ne olacağı veya ne olması gerektiğini özetleyeyim; asfalt altı toprak serme malzemesi olarak kullanılması hayli yüksek olan cüruflar toprağa kaynayacak. Her yağışta, etrafa biraz daha asit veya asbest yayılacak. Bir zamanlar en zengin tarım ovası bir de bakmışız artık ne buğday, ne de başka bir şey ekilebiliyor.

Peki binim öngörülerimi Gıda Tarım Hayvancılık, Karayolları, köy yollarından sorumlu ilgili kurumun ihtisas komisyonları v.s yetkili, etkilileri sezinlemiyor mu? Mutlaka vardır ama biz henüz bilgiye ulaşamadık. İlginçtir, çevreci geçinen dostlar da sessiz, sedasız. Onlar başka işlerle meşgul. Belki de çevre mücadelesine giderken otobanı kullanacaklar, rahat edecekler, bu yüzden sessiz kalmayı yeğliyor olabilir.

Kazdağları, kontrollü sanayi v.s..

Ne kadar da güzel uyutuluyor memleketim. Ve ne kadar ideal yönetiliyor iş dünyam.

Herşey vatan, millet için!

Adama 150-200 bin maaş bedavadan verilmiyor.

Eh arada sözden anlamayan bizim gibiler de çıkıyor. O kadarcık da katlanın canım.

Daha bu başlangıç..

GÜNÜN SÖZÜ:

Kordon Boyundaki metal yığını eritip dolgu zemin diye toprağa gömsem sığmazsın. Hangi çılgın durdurup zincir vuracak şaşarım…(M.C)

Kaynak : kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Son Eklenenler