Eceabat Tiyatro Şenliği Başlıyor (16.08.2021)

Son Güncelleme : 16 Ağustos 2021 09:08
Eceabat Tiyatro Şenliği Başlıyor (16.08.2021)

Bağımsız Tiyatro Birliği Eceabat Tiyatro Şenliği, 16-19 Ağustos 2021 tarihleri arasında Eceabat Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

 

Eceabat Belediyesi'nin ev sahipliğinde halka ücretsiz olarak gerçekleştirilecek tiyatro şenliğinde, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen tiyatro sanatçıları hem yetişkinlerle hem de çocuklarla buluşacak.

Tiyatro sanat atölyelerinde, kukla-karagöz, pantomim, doğaçlama anlatı ve oyun atölyesi, köy seyirlik oyunları gibi tiyatro sanatıyla ilgili anlatımlar, söyleşiler düzenlenecek. 16 Ağustos Pazartesi Günü başlayacak ve 19 Ağustos Perşembe Günü'ne kadar devam edecek etkinlik, Belediye Sosyal Tesisleri'nin kapalı ve açık alanlarında gerçekleştirilecek. 4 gün sürecek etkinliğe, Eceabat halkı ve Çanakkale halkı davet edildi.

Bağımsız Tiyatro Birliği, sosyal medya hesabından; ‘Ağustos 16 17 18 19/ Eceabat Tiyatro Şenliği başlatıyoruz.. Bizde Şenlik yan yana gelmek demek, şehire ışıltı katmak demek toplum adına tiyatro adına birbirimize dokunmak çoğalmak, gülümsemek dik durmakdemek.Tiyatro Hayattır. Tiyatro İnsana Dair’ sözleriyle şenliği duyurdu.

Damla YELTEKİN

Kaynak : kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler