Gelibolu’da sanat etkinlikleri sürüyor (11.12.2021)

11 Aralık 2021 09:20
Gelibolu’da sanat etkinlikleri sürüyor (11.12.2021)

Geliboluların yeni sanat adresi Mavi Art Sanat Atölyesi renkli etkinliklerle dikkatleri üzerinde topluyor. Yeni yıl atölyelerinden geri dönüşüm workshoplarına kadar birçok sanatsal etkinlik düzenlenen atölyede katılımcılar sanatla buluşuyor.

Çanakkale’nin Gelibolu İlçesinde etkinliklere başlayan Mavi Art Sanat Atölye atölyelerine hız kesmeden devam ediyor. Sanatsever Geliboluların yeni adresi olan Mavi Art Sanat Atölyesi, renkli etkinlikleriyle çocuklar ve yetişkinlere yönelik atölyeler düzenliyor. Yeni yıla sayılı günler kala yeni yıl etkinliklerine de hız veren Sanat Atölyesinde hafta sonu çocuklar ve yetişkinler için yeni yıl etkinlikleri ve workshopları devam ediyor. Üretmek, stres atmak isteyenleri çay ve kahve ikramlarıyla ağırlayan Sanat Atölyesinde pandemi kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen etkinlikler ise 6 kişilik.

ATMA YENİLE

Geri dönüşüm malzemelerinin sanat eserlerine dönüştürüldüğü ve sürdürülebilir yaşam anlayışıyla hareket eden Sanat Atölyesinde eski tabaklar değerlendiriliyor. Sanat Atölyesi, “Atmaya kıyamadığımız eski tabakalarınız vardır mutlaka.  #Atmayenile diyoruz ve kolları sıvıyoruz. Duvar ya da sehpa tabağı olacaklar. Hem de istediğimiz renk ve desende. Seçenek çok ama bu sefer tabak sizden” ifadeleriyle doğaya, çevreye ve insanlığa güzel hizmet edecek olan küçük dokunuşlarla yapılan sanatsal faaliyetler gerçekleştiriliyor. Ev mobilyalarında da benzer bir yaklaşım sergilenebileceğine dikkat çeken Sanat Atölyesi, “Sıkıldığınız eşyalarınızı atmadan ya da birilerine vermeden önce bir görüşelim diyoruz. Ülke ekonomisi ortada. Eski eşyalarınıza yeni bir tasarımla harika bir hava verebilirsiniz. Yardımcı olmaya hazırız” sözleri ile Geliboluları atölyelerine davet ederek, geri dönüşüme katkı sağlayacaklarına vurgu yapıyor.

Damla YELTEKİN

 

 

 

Kaynak : kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler