Rüzgar sergisi Sanatsever Galeri’de açıldı (14.12.2021)

Son Güncelleme : 19 Aralık 2021 12:12

Üç sanatçının sergisi ortak mekanda izleyiciyle buluştu. Sanatsever Galeri’de açılışı gerçekleştirilen ‘Rüzgar’ disiplinler arası sergi büyük ilgiyle karşılandı.

Sanatsever Galeri, disiplinler arası ‘Rüzgar’ sergisine kapılarını açtı. Sanatsever Galeri de gerçekleşen 4’üncü sergiye Çanakkaleli sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Galeri’de cam ve resim bir araya geldi. Disiplinler arası karma sergide Elif Havuz, Ergün Arda ve Erdinç Ünlü’nün eserleri yer alıyor.

15 gün süreyle ziyaretçileriyle buluşacak olan ‘Rüzgar’ sergisinin açılış kokteylinde konuşan sanatçı Erdal Sezer, “Sanatsever Galeri de şuan 4’üncü sergimizi gerçekleştiriyoruz. Seramik ve resim sanatı üzerine kurduğumuz bu sergide tekrardan sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyorum. Hoş geldiniz. Mekan sahipliği yapan Ogün Yücel’e, hakkı yenmeyecek şekilde büyük emekleriyle burayı ayakta tutarak ve sürekli sergilere devam ettiği için teşekkür ederim. Bu işe başlayıp hepimizi gururlandırıp yeniden harekete geçirdiği için içimizdeki yaratım sürecini hareketi tekrar canlandırdığı için ona çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

SANATSEVERLER BULUŞTU

Açılış konuşmasında sanatçı Elif Havuz, “Burada, Sanatsever Galeri’de ilk defa bulunuyorum. Öncelikle Ogün’e ve Erdal’a bu sergilere önayak oldukları için teşekkür ediyorum. Teşekkür ederim geldiğiniz için” dedi. Sanatçı ve akademisyen Ergün Arda ise, “Buraya gelip zamanınızı ayırdınız. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Cam çalışmalarımla sergiye katıldım. Daha önce açtığım iki kişisel sergi olan ‘Çanakkale’nin İkonu Attır’ ve ‘Çanakkaleli Balık’ sergilerimdeki çalışmalarımı yerleştirdim. Geri dönüşüm denilen, yani atık malzemelerden elde ettiğim camlarla bir çeşit ileri dönüşüm yaparak füzyon tekniğini kullanıp kendi çalışmalarımı oluşturdum” sözlerine yer verdi. Sanatçı Erdinç Ünlü ise, sergi açılışına gelen Çanakkaleli sanatseverleri teşekkürlerini sundu.

ÇANAKKALE’DEN BİR RÜZGAR

Sanatsever Galeri’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Rüzgar’ disiplinler arası sergi Çanakkale’nin bir yansıması. Sergi salonuna il girildiğinde sağ duvarda yer alan eserleri ile Elif Havuz, Troya’nın bitki örtüsünü gözler önüne sererken Sol tarafta ise Erdinç Ünlü’nün tabloları Tenedos Adasında (Bozcaada), antik dünya mitoslarına götürüyor. Sergi salonun ikinci katına çıkarken Çanakkale’nin balıkları ve atları cam eserlerin üzerinde seyirciye eşlik ediyor.

Damla YELTEKİN

Kaynak : kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler