“Teröre Lanet Olsun”

28 Temmuz 2015 10:24

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Pazar ayinini yönetmek için Gökçeada ilçesine geldi. Son günlerde Türkiye’de artan terör olaylarıyla ilgili açıklamada bulunan Bartholomeos, “Ben de terörü lanetleyenler arasındayım” dedi.

FenerRum Patriği Bartholomeos, Pazar ayinini yönetmek için Gökçeada ilçesine geldi.Son günlerde Türkiye’de artan terör olaylarıyla ilgili açıklamada bulunanBartholomeos, “Ben de terörü lanetleyenler arasındayım” dedi.

GökçeadaPanayia Kilisesi’nde görev yapan Peder Nikolas Sergaki’nin gerçekleştirilenayinle birlikte Bodrum Episkoposluğu’na terfi ettirildiği töreni yöneten FenerRum Patriği Bartholomeos, tören sonunda son günlerde Türkiye’de artan terörolaylarıyla ilgili barış mesajı verdi.

Bartholomeosyaptığı açıklamada, “ Bütün akıllı, aklı başında insanlar, terörü reddedip,lanetliyorlar. Ben de onların arasındayım. Gerek Türkiye’de gerekse dünyadaböyle müessif olayların tekrarlanmaması için dua ediyoruz. Barış ve sevgi içindua ediyoruz. Zaten yüce Allah hepimizin nereye ait olursak, olalım, hangi dineinanırsak inanalım, hangi lisanı konuşursak konuşalım, bizi bir büyük aileolarak yarattı. Aramızdaki bağlar kardeşlik bağları olmalıdır. Yüce Allahhepimizin tek babasıdır. Bütün insanların, insanoğullarının babasıdır. Buitibarla hepimi kendi içimizde kardeşiz. Bir tek babamız vardır. Ve onun içinkardeşlik, sevgi ve karşılıklı saygı içinde bu fani dünyada bu fani hayatıgeçirmeliyiz” diye konuştu.

Açıklamanınardından Fener Rum Patriği Bartholomeos ve kilisedeki ayine katılan Rumvatandaşlar, Kaleköy’de gerçekleştirilen yemeğe katıldı.İHA

Kaynak : kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler