Troya efsanesi devam ediyor BİR AVRUPA ÖDÜLÜ DAHA!!! (16.12.2021)

16 Aralık 2021 09:39
Troya efsanesi devam ediyor  BİR AVRUPA ÖDÜLÜ DAHA!!! (16.12.2021)

Troya Müzesi, ödül toplamaya devam ediyor. Avrupa’nın en prestijli müzecilik ödüllerinin de sahibi olan Troya Müzesi tanıtımı için çekilen video, Avrupa Müze Akademisi işbirliği ile 8. si düzenlenen “Museums in Short”  yarışmasında Türkiye’ye ilk ödülünü kazandırdı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından 1998'de Dünya Kültür Mirası Listesi'ne dahil edilen 5 bin 500 yıllık geçmişe sahip Troya Antik Kenti'nin girişinde yer alan Troya Müzesi, ziyarete açıldığı 2018 yılından bu yana isminden sıklıkla söz ettirmeye devam ediyor. Son 2 yıl içinde Avrupa’nın en prestijli ödüllerine layık görülerek hem Çanakkale’ye hem de Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Troya Müzesi bu kez de tanıtım filmi ile ödül aldı.

AVRUPA’DA TROYA RÜZGARI

Avrupa Müze Akademisi işbirliği ile 8’incisi düzenlenen “Museums in Short” Troya Müzesi tanıtım filmi ödüle layık görüldü. Troya Müzesi tanıtımı için Emre Dörter tarafından hazırlanan ‘Museum of Troy’ videosu Museums in Short yarışmasında jüri oyları ile 2021 Special Mention ödülünün sahibi oldu. Troya Müzesi sosyal medya hesabından “Dün gece Museum In Short yarışmasında Özel Mansiyon ödülünü nasıl aldık? İşte o anlar!” sözleri ile ödül anına dair bir video paylaşarak ödül alan diğer müzeleri tebrik etti.

 “Museums in Short” yenilikçi video prodüksiyonları ile müzelerin rolüne ilişkin kamu bilincini artırmayı amaçlayan Museums in Short yarışmasına bu yıl 15 ülke 32 video ile bu yarışmaya katılım sağlamıştı.

Damla YELTEKİN

Kaynak : kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler